Drogi Pamiętniczku,

wakacje kojarzą mi się z dniami przepełnionymi słońcem,

gorącym piaskiem pod stopami,urokiem złocistych plaż i zapachem dojrzewających zbożem pól. Niestety,pogoda w tym roku płata nam figle. Główną atrakcją lata są deszcze.

Powiem Wam, że są tacy, którzy deszczu się nie boją. Dzieci i młodzież mimo niesprzyjającej aury postanowiły iść na umówione podchody. Niechorzanie podzielili się na dwie drużyny. Jedna grupa uciekała, zastawiając za sobą strzałki zrobione z kamieni i gałęzi, a druga ruszyła za nimi z dwudziestominutowym opóźnieniem. Zabawa miała miejsce na terenie malowniczej wsi Niechorz otoczonej bujnymi lasami, złocistymi polami i pachnącymi polnymi kwiatami łąkami.

Pierwsza drużyna ukryła się w gęstwinie leśnej obok drogi prowadzącej do Komierówka. Grupa przeciwna nie poddała się i znalazła "uciekinierów". Po krótkiej przerwie, role odwróciły się i szukający byli poszukującymi.

Podchody okazały się być grą, która wywołuje wiele pozytywnych emocji, integruje mieszkańców wsi i tworzy wspomnienia na całe lata. Po owocnej grze, byliśmy głodni jak wilki. Zrobiliśmy ognisko i piekliśmy pyszne kiełbaski, które podarowali nam księża z naszej parafii.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim