„O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego”

1 sierpnia 2019 r. dziewięcioro śmiałków w wieku od 7 do 10 lat przystąpiło do testu ze znajomości książki „O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego”.

W całej książce znaleźć można sześć baśni, ale aby wziąć udział w konkursie wystarczyło znać tylko trzy z nich: „O złym hetmanie i zatopionym zamku”, „O miedzy, co braci połączyła” oraz „O rusałce, co serce człekowi oddała”.

Test składał się z 25 pytań o charakterze zamkniętym. Pytania te były zróżnicowane pod względem trudności. Pojawiły się wśród nich definicje trudnych wyrazów, pytania o ilustracje, dawne nazwy miejsc, ale także szczegóły takie jak m.in stroje bohaterów.

Młodzi uczestnicy zaskoczyli komisję ilością zdobytych punktów. Prawie każdy odpowiedział prawidłowo na więcej niż 20 z 25 pytań. Najlepsza w tym roku okazała się Alicja Leonhard, która w teście ze znajomości książki wzięła udział również rok temu - wtedy od zwycięstwa dzielił ją tylko punkt. W nagrodę wyjechała ona z biblioteki z nową hulajnogą, którą planuje zabrać ze sobą na wycieczkę do Finlandii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Test zorganizowano w ramach projektu „Bajkowe czwartki”.

Projekt ten finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy.