Piłeczki sensoryczne

Podczas czwartkowego spotkania w Baby Caffe skupiliśmy swoją uwagę na tematyce dotyczącej sensoryki a właściwie na jej odziaływaniu na rozwój dziecka.

Tym razem wykorzystując produkty spożywcze takie jak groch, fasola czy kasza stworzyliśmy zabawki, które dostarczają nam wiele pozytywnych bodźców. Piłeczka sensoryczna z balona to prosty pomysł na samodzielne przygotowanie piłeczek o różnorodnej zawartości. Każda taka piłeczka jest elastyczna, mocna i dostarcza dziecku wielu bodźców. To świetne ćwiczenie małej motoryki oraz terapia ręki.

Ponadto wiele pozytywnych emocji dostarczyło nam także spotkanie z alpakami Bazanekiem i Kacperkiem, gdyż dla wielu z nas było to pierwsze tak bliskie spotkanie z tego rodzaju zwierzętami.

Zajęcia upłynęły nam w bardzo miłej rodzinnej atmosferze a tym samym dostarczyły nam wielu pozytywnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. zadanie finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie