Ze wszystkich sztuk pięknych, muzyka posiada największy wpływ na emocje. Jest źródłem inspiracji twórczej.

Pozwala odpocząć, przenieść się do innego świata. Rok 2019 sejm ustanowił Rokiem Stanisława Moniuszki w związku z tym sępoleńska biblioteka zainicjowała działania mające na celu przybliżyć postać wybitnego polskiego kompozytora i patrioty.Za sprawą książki z serii „Muzycy oczami dzieci” poznamy losy największego twórcy muzyki klasycznej. Fascynujące opowieści, tajemnicze zakamarki warszawskiej opery, mieszkające tam duchy, a przede wszystkim pasjonujące życie i utwory Stanisława Moniuszki. Nasi czytelnicy będą mogli przekonać się, że muzykę można także namalować.

Zajęcia literacko – plastyczne i muzyczne dla najmłodszych pt. „Muzyka inspiracją artysty – Stanisław Moniuszko” odbędą się 10.05.2019 o godz. 10:00

moniuszko