Dzień Sołtysa w ARTiKu w Lutowie

Jak co roku do naszego ARTiKa zapraszamy specjalnego gościa, gdyż 11 marca to święto sołtysa, gospodarza i przedstawiciela danej wsi.

Z tej okazji postanowiliśmy zaprosić naszego Sołtysa Lutowa Pana Romana Kwasigroch i złożyć mu życzenia. Przybyły gość opowiedział Maluchom na czym polega pełnienie funkcji sołtysa i jakie są jego zadania. Rozmawialiśmy sobie czym różni się wieś od miasta i gdzie lepiej się mieszka. Jednogłośnie dzieci stwierdziły że życie na wsi jest fajniejsze, ponieważ nie ma takiego ruchu i można wyjść pobawić się na swoim podwórku.

ARTiK w Lutowie bardzo dziękuje Panu Sołtysowi za odwiedziny, pomoc kiedy jej potrzebujemy, za to że zawsze możemy się zwrócić gdy jesteśmy w potrzebie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim