Ferie na kolorowo w Wałdowie

Zima nie musi kojarzyć się koniecznie z bielą. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie postanowił wyłamać się ze schematu, organizując zimowe ferie dla dzieci, dla których hasłem przewodnim była „Zima w kolorach tęczy”.

Nic więc dziwnego, że od samego początku w ruch poszły kredki i pisaki, które posłużyły za kolorowe narzędzia do wykonania barwnych prac plastycznych. Nadmiar twórczej energii wykorzystany został do stworzenia oryginalnych laurek z okazji Dnia Babci i Dziadka. W ramach nagrody za wzorową współpracę podczas zajęć, dzieci udały się na seans filmowy do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, gdzie wyświetlany był film „Sekretny Świat Kotów”. Po powrocie na uczestników ferii czekały warsztaty taneczno-muzyczne z Panem Wojtkiem Chylewskim. Zwieńczeniem kolorowych ferii w Wałdowie był bal przebierańców, do którego dzieci przystąpiły z dodatkową motywacją, ponieważ najpiękniejszy strój został wyróżniony nagrodą. Tydzień ferii minął wyjątkowo szybko, ale tak niestety bywa, gdy pochłonięci jesteśmy dobrą zabawą, a tą Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie mógł zapewnić dzięki wsparciu Rady Sołeckie, Ochotniczej Straży Pożarnej i wałdowskiemu Kołu Gospodyń Wiejskich.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick