Ferie zimowe w Iłowie

Pierwszą sobotę ferii dzieci i młodzież z Iłowa rozpoczęły bardzo pracowicie.

Odwiedzaliśmy każdy dom z tak zwanymi Herodami lub Kolędnikami. W naszej grupie były dwa anioły, pasterz z gwiazdą, pastereczka, diabeł Boruta, śmierć, żyd, osiołek, marszałek oraz król Herod. Śpiewaliśmy dawne ludowe przyśpiewki oraz odgrywaliśmy scenkę rodzajową. Ku naszej ogromnej radości każde drzwi do których zapukaliśmy stawały dla nas otworem. Pomimo ogromnej ilości błota, które towarzyszyło naszej wizycie, przyjmowano nas serdecznie i za to dziękujemy. A tym, którzy nie mieli okazji nas wysłuchać, …zdrowia szczęścia Wam życzymy, byście sobie zdrowi byli, długo i szczęśliwie żyli, na ten Nowy Rok.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i zdjęcia Irena Mierzejewska