Lutowo „czaruje” na święta

Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia są magiczne, dlatego Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zaprosił na spotkanie przedświąteczne zatytułowane „Magia Świąt”.

Były więc pełne serdeczności życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, a także jasełka w wykonaniu dzieci i przedstawienie na wzór „Opowieści Wigilijnej”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały świąteczne pyszności i trzeba przyznać, że przy takich słodkich dodatkach artystyczne prezentacje oglądało się wyjątkowo przyjemnie. Przyznać trzeba również, że dzieci i młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie korzystają na współpracy z instruktorem tańców ludowych, Panem Wojciechem Chylewskim, przygotowując coraz to nowe układy taneczne. Ich autentyczna pasja cieszy oko. Radosną atmosferę podtrzymał zespół Lutowianie, który wystąpił z koncertem najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Scenografia i reżyseria tego „magicznego” spotkania były dziełem Małgorzaty Senske, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie, warto jednak podkreślić zaangażowanie wszystkich wykonawców, bo to właśnie dzięki tej wzorowej współpracy publiczność została prawdziwie „oczarowana”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim