Wałdowo gotowe na święta

W Wałdowie czuć już święta! Wiejski Ośrodek Kultury zorganizował świąteczny koncert połączony z tradycyjnymi jasełkami, co, mimo wciąż jesiennej aury, pozwoliło nam w pełni poczuć magię świąt.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży z Wałdowa, a także wałdowskiej scholi Magnificat pod przewodnictwem Magdaleny Stryszyk i Dominiki Patyny niosły się po sali Wiejskiego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzona publiczność w tych momentach tworzyła wraz z występującymi jeden wielki chór i właśnie wtedy najbardziej czuć było tę radosną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także jasełek i tanecznych choreografii, które wzbogacały występy solistów – Pauliny Ledy i Magdaleny Stryszyk. Po prezentacji lokalnych artystów przyszła pora na występ gości, kapeli Koronowiacy, która przygotowała wiązankę świątecznych piosenek i pastorałek. W tym roku to Wałdowo jako pierwsze przywitało święta.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim