Międzynarodowy Dzień Kropki w ARTIKU we Włościborzu

Międzynarodowy Dzień Kropki przypadał w tym roku w sobotę, jednak w naszym ARTiK'u świętowaliśmy go właśnie dzisiaj, czyli w poniedziałek.

Wszystkie zajęcia i aktywności skupiały się na kropkach, mniejszych i większych. Rozpoczęliśmy zabawą z książką pt. "Naciśnij mnie". Dzieci naciskały kolorowe kropki, dmuchały, potrząsały książką i klaskały, a następnie sprawdzaliśmy, co się stanie z kropkami. Bawiliśmy się chustą i kolorowymi piłkami. Następnie sami kropkowaliśmy wszystko dookoła, zaczynając od naszych twarzy. Kropki pojawiały się na kartkach za pomocą farb i różnych przedmiotów, patyczków, kapsli, kubeczków, piłek i naszych paluszków. To był bardzo kolorowy dzień.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. Katarzyna Nikel