PIKNIK RODZINNY W MIEJSCOWOŚCI SKARPA

W związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa w dniu 8.09.2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie odbył się Piknik Rodzinny pt.” SZACUNEK DLA PRZESZŁOŚCI- WYSTAWA RODZINNYCH ALBUMÓW I PAMIĄTEK”.

Uroczystość była okazją do spotkań z rodziną i znajomymi oraz do integracji społeczeństwa lokalnego. W ramach spotkania odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci dodatkowo miały okazję do pomalowania twarzy w różne motywy oraz do upięcia warkoczyka z kolorowym motywem. Zorganizowano również wystawę rodzinnych pamiątek Państwa Prądzyńskich, w których uczestnicy mieli okazję zobaczyć obrazy i zdjęcia dawnych terenów miejscowości Skarpa, oraz okazałość Dworku Rodzinnego. W pamiątkach znalazły się również przedmioty z działalności rodzinnej i jednej z pasji Pana Andrzeja Prądzyńskiego takie jak kulbaka, wędzidło, buty oficerki i wiele innych. Odbyło się również spotkanie z Panią Danutą Prądzyńską, która opowiedziała o dziejach i patriotyzmie rodziny oraz miłości do ojczystej ziemi. Uroczystość również zaszczycili Radny Gminy Antoni Dolny oraz ksiądz wikary Sławomir Osowiecki . Całość zakończyła się ciekawymi pogaduszkami. Wodzirejem spotkania był Pan Mariusz Krzemiński.

W związku z piękną pogodą oraz obowiązkiem zabrania dobrego humoru z domu, PIKNIK można uważać za POZYTYWNIE UDANY :)