Europejskie Dni Dziedzictwa czyli biało - czerwono w ARTIKU we Włościborzu

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich", także w naszym ARTiK'u odbyły się zajęcia w ramach tych obchodów.

Hasłem przewodnim naszych zajęć było "Dla Biało - Czerwonej". Dzieci z uwagą obejrzały film pt. "Polak Mały", który w ciekawy sposób opowiedział nam o symbolach naszego kraju, wspólnie śpiewaliśmy piosenkę pt. "Jestem Polką i Polakiem", rozmawialiśmy o tym, jak wygląda nasza flaga i co oznaczają jej kolory. Na zakończenie wykleiliśmy kontur Polski białymi i czerwonymi serduszkami. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na spacer po okolicy z biało - czerwonymi chorągiewkami, ale nadrobimy to przy najbliższej okazji.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. K. Nikel