Europejskie Dni Dziedzictwa w Zalesiu

Dnia 8 września 2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem " Co to znaczy być patriotą? - międzypokoleniowy dialog kulturowy", odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Gregorich, mieszkanką Kawli.

Opowiadała nam o swoim dzieciństwie, które przypadło w czasie II wojny światowej, życiu, rodzinie, a przede wszystkim o swoim patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Mieliśmy także możliwość zobaczyć pamiątki, zdjęcia, artykuły z gazet pani Elżbiety. Na końcu spotkania wspólnie odśpiewaliśmy "Rotę".

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i podzielenie się z nami swoimi wspomnieniami i refleksjami dotyczącymi patriotyzmu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim