"Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie

W dniach 02.07-13.07.2018 r pod hasłem "Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" realizowaliśmy wspólnie z Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty letnie rozpoczęliśmy wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie, gdzie podopieczni zaznajomili się ze sprzętem strażackim. Prezez OSP omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa oraz metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zwieńczeniem wycieczki był integracyjny piknik z kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

Niezwykle twórcze okazały się zajęcia z cyklu "Plastyka Małego Smyka" , gdzie odkrywaliśmy tajemnice życia zwierząt w głębinie oceanu, a także tworzyliśmy kolorową osadę owadów, które zamieszkały w naszym placu zabaw. Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych czyli owocowych szaszłyków w myśl zasady "Jak żyć zdrowo i kolorowo".

Podczas kolejnych dni uczestnicy zajęć mogli poczuć smak sportowej rywalizacji, biorąc udział w licznych konkursach drużynowych i podchodach.

Celem nadrzędnym zajęć to rozwój artystyczny, manualny. Bez wątpienia był to czas spędzony ciekawie i pożytecznie w atmosferze przyjaźni i dobrego humoru.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim