Eksperymenty i doświadczenia w ARTiKu we Włościborzu

Eksperymenty dla dzieci w domu, przedszkolu lub w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę.

Dzieci mogą je przeprowadzać, wykonując wszystkie czynności samodzielnie, pod nadzorem osoby dorosłej, i obserwować zachodzące reakcje. Dlatego dziś w ARTIKU we Włościborzu urządziliśmy "Dzień eksperymentów i doświadczeń". Wspólnie wykonywaliśmy różne eksperymenty i wszystkie maluchy były pod wrażeniem.

Sprawdziliśmy jak nadmuchać balon używając do tego sody i octu, zrobiliśmy kolorowy wulkan, chemiczne jo-jo, "lampę Lawę", oraz mini kosmos w słoiku. Każde z doświadczeń wywołało uśmiech na buzi dzieci, a po zakończeniu dzieciaki pytały, kiedy to powtórzymy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. Katarzyna Nikel