"Zielono mi" - czyli środa z kolorem zielonym w ARTiKu we Włościborzu

Dziś w ARTiKu we Włościborzu odbyły się kolejne zajecia z cyklu "KOLOROWE ŚRODY".

Bohaterem dnia był kolor zielony. Wspólnie wymieniliśmy rzeczy, które są zielone. Dzieciom z łatwością przychodziło wskazywanie odpowiednich przedmiotów, zwierząt, owoców i warzyw w kolorze zielonym. Następnie sprawdziliśmy jak smakuje kolor zielony. Mogliśmy spróbować ogórka, kiwi, zielonego jablka oraz soku z zielonych owoców. W czarodziejski sposob zmieniliśmy zwykly ryż w zielony. Tańczyliśmy do muzyki A.Vivaldiego z zielonymi wstążkami, oraz zmieniliśmy się w małe żabki na wiosennej łące. Na zakończenie staraliśmy się "nakarmić" papierowymi kulami żabę, która dzisiaj do nas zawitała, oraz kolorowalismy różnymi odcieniami zielonego małą żabkę.

Materiały CKiS w Sępólnie KrajeńskimTekst i fot.: Katarzyna Nikel