KOLOROWE ŚRODY w ARTiKu we Włościborzu

KOLOROWE ŚRODY - kolor BIAŁY

Dziś w ARTiKu we Włościborzu rozpoczęliśmy cykl zajęć pod hasłem "KOLOROWE ŚRODY". Co dwa tygodnie będziemy poznawać jeden kolor. Dzisiaj naszym przewodnim kolorem był kolor BIAŁY.

Wskazywaliśmy, co jest białe, szukaliśmy w otoczeniu przedmiotów i rzeczy w kolorze białym. Sprawdziliśmy jak smakuje kolor biały, próbowaliśmy mleko, mąkę, sól i cukier. Tańczyliśmy białego walczyka i robiliśmy największe bańki jakie udalo nam się wydmuchać, dzieki czemu powstały miski pełne baniek. Na zakończenie sprawdziliśmy jak szybko rozpuści się śnieg, oraz wykleiliśmy bałwanki przy uzyciu waty i płatków kosmetycznych.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. Katarzyna Nikel