Dzień Dinozaura w ARTiKu we Włościborzu

Spotkanie z prehistorią czyli Dzień Dinozaura w ARTiKu we Włościborzu.Po co dinozaurom ogony i płyty skórne? Dlaczego niektóre są roślino- a inne mięsożerne? Który z dinozaurów jest największy? Z jakiego powodu dinozaury wyginęły? - Na te i wiele, wiele inych pytań próbowaliśmy dziś odpowiedzieć.

Dzień Dinozaura, który w ARTIKU obchodziliśmy właśnie dziś, to doskonała okazja, aby kolejny raz przypomnieć sobie o pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych.

Podczas zajęć dzieci zaprezentowały swoje figurki dinozaurów, próbowaliśmy odszukać je na zdjęciach, obejrzeliśmy także prezentację multimedialną dotyczącą życia dinozaurów. Były puzzle o dinozaurach oraz próbowaliśmy odszukać ich cienie. W masie solnej odciskaliśmy figury dinozaurów, by choć na chwilę zamienić się w paleontologów. Na zakończenie zajęć wspólnie oglądaliśmy film z serii "Andy i dinozaury".

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot.: Katarzyna Nikel