Kraina Wyobraźni w Lutowie

W dniach 12-23.02 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbywały się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W zajęciach pt. "Kraina wyobraźni" uczestniczyło 27 osób.

Pierwszy tydzień spotkań zainaugurowaliśmy quizem dotyczącym bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii. Podczas balu maskowego kończącego karnawał uczestnicy mogli wykazać się fantazją w doborze strojów. Później przyszła pora na aktywnie i zdrowo spędzony czas z gościem specjalnym, panem Michałem Lica z Shape Wellness Club oraz wykazanie się talentami wokalnymi w muzycznym skarbczyku – w którym uczyliśmy się piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem" dowiadując  się jednocześnie ciekawych informacji o muzyce oraz instrumentach podczas spotkania z Panią Martyną Cieślik i Panem Michałem Pick z CKiS. Pierwszy tydzień naszych wspólnych zajęć zakończyliśmy kreatywną zabawą z okazji Światowego Dnia Poczty.

Drugi tydzień upłynął równie interesująco. Podczas "mniamuśnych warsztatów" uczestnicy robili pyszne bułeczki i rogaliki pod czujnym okiem "fachowca", Pani Kasi Żywina. W poranku filmowym poczuliśmy klimat prawdziwego kina by później spróbować swoich sił w tańcu z instruktorem, Panem Wojtkiem Chylewskim. Własne talenty odkrywaliśmy podczas zabaw na scenie oraz w trakcie trwania zajęć manualnych "Eko-plastyka". Czas wolny umilaliśmy sobie wspólnych grami i zabawami integracyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy uatrakcyjnili zajęcia w naszym Ośrodku!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Małgorzata Senska, Barbara Czarnotta