XII Spotkanie Integracyjne - Lutowo

Dnia 10 lutego 2018 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbyło się XII Spotkanie Integracyjne „Sztuka Kulinarna – Kultura Ludowa Gmin Województwa Kujawsko – Pomorskiego Lutowo 2018".

Organizatorami spotkania byli:

• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi KGW i KR Gminy Sępólno Krajeńskie,
  • Gmina Sępólno Krajeńskie,
  • Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Lutowie,
  • Sołectwo Lutowo.

Jak co roku spotkanie polega na integracji i prezentacji dorobku poszczególnych gmin z naszego województwa. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w Lutowie przedstawicieli z Gminy Zławieś Wielka i Gminy Dąbrowa Chełmińska. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe poszczególnych gmin oraz członkowie w.w. Stowarzyszenia.
Swoimi występami imprezę uświetniły zespoły: "Melodia" – Zławieś Wielka, "Nadwiślanie" – Czarże oraz zespoły gospodarzy "Modraki", "Lutowianie" i "Młodzieżowa Gropa Taneczna WOK"
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich: Zławieś Wielka, Dąbrowa Chełmińska i Lutowa przygotowały pyszne potrawy regionalne.
Spotkanie przebiegające w miłej atmosferze w tym roku przygotowane zostało z akcentami nawiązującymi do setnej rocznicy odzyskania przez Polską Niepodległości. Uwieńczeniem było wręczenie przybyłym gościom przez Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego i Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi KGW i KR Gminy Sępólno Krajeńskie Zdzisława Grzecę upominków.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Małgorzata Senska